Obhajoba Responsible Care

Společnost FARMAK, a.s. přistupuje po osmé k obhajobě Responsible Care  

Již od roku 1997 je společnost FARMAK, a.s. zapojena do národní verze dobrovolné celosvětové iniciativy Responsible Care – Odpovědné podnikání v chemii. Právo používat logo Responsible Care bylo společnosti  FARMAK a.s. poprvé propůjčeno v roce 1999 na dobu dvou let.

Program Responsible Care je dobrovolná celosvětově přijatá iniciativa chemického průmyslu zaměřená na podporu jeho udržitelného rozvoje zvyšováním bezpečnosti provozovaných zařízení, přepravy výrobků, zlepšováním ochrany zdraví lidí a životního prostředí.  V České republice je tato iniciativa koordinována Svazem chemického průmyslu ČR (SCHP). Národní verzí programu Responsible Care je program Odpovědné podnikání v chemii. Jeho priority vyjadřuje soubor osmi kodexů: vstřícnostochrana zdraví, bezpečnostkomplexní ochrana životního prostředí, zmírnění důsledků ekologických závadprotihavarijní připravenostekomanagementvýchova a výcvikinformační otevřenost.

Hodnocení programu RC v roce 2016 je prováděno podle otázek, které jsou začleněny do 7 hlavních částí odpovídajících prvkům systému řízení podle norem ISO. Aby se společnost mohla ucházet o udělení osvědčení, musí být z 99 otázek minimálně 75 % relevantních k činnostem  organizace hodnoceno kladně. Závěrečné doporučení k obhajobě osvědčení RC je předkládáno představenstvu SCHP na základě prověřovacího auditu zástupce Výboru HSE (výbor pro zdraví, bezpečnost a životní prostředí). Představenstvo SCHP rozhoduje o udělení/obhajobě ve dvouletém až čtyřletém intervalu.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde. rozumím