CZ EN RU

FARMAK, a.s. slaví 30 let své moderní existence!

07. 02. 2022

FARMAK, a.s. letos oslaví kulaté jubileum. Na světovém farmaceuticko-chemickém trhu boduje už 30 let.

Tradice. Profesionalita. Inovace. Investice.

Nejsou to pro nás jen slova. Pro naši společnost jsou to základní pilíře, na nichž jsme ji ve spolupráci s našimi zaměstnanci, talentovanými experty a obratnými manažery vystavěli. Jsme moderní a flexibilní farmaceuticko-chemická společnost s dlouholetou tradicí a s ryze českým kapitálem. Zaměřujeme se na výrobu a prodej léčivých látek. Nabízíme i meziprodukty a speciální chemikálie. Klademe důraz na inovativní přístup k vlastnímu výzkumu a vývoji a systematicky své výsledky uplatňujeme na zahraničních trzích. Obchodujeme ve více než 50 zemích světa, našimi nejvýznamnějšími partnery jsou firmy v Evropě, severní i Latinské Americe a v Asii. Jsme již 30 let otevření novým příležitostem – výrobním, výzkumným i těm obchodním.

Výroba

Klíčovou roli pro výkon společnosti má z dlouhodobého hlediska výroba a prodej aktivních farmaceutických substancí patřících do skupiny generik, tedy léčivých látek, u nichž skončila originální patentová ochrana. Ty se podílejí až z 95 procent na celkovém obratu společnosti. Zároveň část výrobního programu firmy tvoří produkty, pro něž jsme kontraktními výrobci. Našim obchodním partnerům poskytujeme podporu pro přenos a optimalizaci zakázkové výroby, současně s nimi spolupracujeme při výzkumu a vývoji jejich produktů a umožňujeme jim využít naše výzkumné kapacity a technologie.

Lidé a inovace

Základním kamenem naší společnosti jsou zaměstnanci, kteří staví svou práci na profesionalitě, vstřícnému přístupu k zákazníkům, loajalitě a odpovědnosti k životnímu prostředí. Talentovaní vědci, zkušení odborníci i schopní manažeři jsou nepostradatelnými stavebními prvky firmy, jejíž nezbytnou součástí je oddělení výzkumu a vývoje. Díky práci týmu expertů, kteří hledají nové přístupy k výrobě generických léčivých látek, tak můžeme plnit podnikatelskou strategii zaměřenou na inovace. Svůj vědecký talent a kreativitu u nás může naplno rozvinout chemik, který chce smysluplnou práci v moderním prostředí a kolegy, kteří své umění neustále posouvají vpřed.

Certifikace

FARMAK splňuje nejpřísnější požadavky Správné výrobní praxe pro výrobu léčivých látek, ISO 9001 a ISO 14001. Tento systém pravidelně kontroluje český Státní ústav pro kontrolu léčiv, americká FDA a další národní autority (například japonská PMDA, korejská KFDA či brazilská ANVISA). Jsme rovněž auditování norskou certifikační společností DNV a samotnými zákazníky. Pro klienty zabezpečujeme též přípravu registrační dokumentace. K prioritám u nás dlouhodobě patří ochrana životního prostředí. Splňujeme ty nejpřísnější limity stanovené lokální i evropskou legislativou. Řadu let jsme držitelem ocenění certifikátu Responsible Care a v roce 2021 jsme obdrželi stříbrnou medaili jako ocenění udržitelného rozvoje společnosti od prestižní ratingové společnosti EcoVadis.

Technologie

Při ověřování technologií využíváme několika stupňů výroby, díky čemuž dokážeme plynule přejít z objemů o jednotkách litrů až po výrobu v reaktorech o objemu v tisícovkách litrů. Základním stupněm vývoje a výzkumu jsou laboratoře vybavené skleněnými reaktory o objemu 5, 10 a 15 litrů. Technologické postupy vyvinuté v laboratořích ověřujeme a optimalizujeme ve čtvrtprovozu zvaném Kilolab, jehož srdcem jsou dva reaktory o objemu 60 litrů. Nejnovější provozní jednotkou v naší společnosti je oddělení poloprovozu SAU (Small API Unit), které je vybaveno reaktory o objemu 400 litrů umožňující reakce v rozsahu teplot od -80 °C do +200 °C. Vyrábíme zde šarže od cca 5 do 25 kilogramů, čímž plynule vyplňujeme mezeru mezi Kilolabem a velkokapacitní výrobou ve výrobních halách, kde disponujeme reaktory o objemu 400 až 6300 litrů.

Obchod a marketing

Jsme společnost orientovaná převážně na export. Vyvážíme přes 90 procent produktů více než 200 obchodním partnerům do 50 zemí světa. A s expanzí nekončíme. V posledních letech se nám kromě tradičních destinací v Evropě, Asii a v USA dařilo oslovovat nové zákazníky v Latinské Americe, Rusku a na Blízkém východě. S rozšířením klientely nám významně pomáhají farmaceutické veletrhy a výstavy, například CPhI, DCAT či Pharma Connect.


FARMAK, a.s. slaví 30 let své moderní existence!

Novinky - výpis všech