CZ EN RU

FARMAK, a.s., partner soutěže Mladý chemik v Olomouckém kraji

27. 02. 2023

I v letošním roce opět proběhlo pod záštitou FARMAK, a.s., druhé a třetí kolo celostátní soutěže Hledáme nejlepšího chemika ČR na Střední škole logistiky a chemie v Olomouci. „Dnešní doba doslova vyvolává obrovský hlad po chemii, je však velmi těžké najít a odhalit talenty, které stojí za to dále rozvíjet a motivovat. Tato soutěž je skvělým způsobem, jak přilákat mladé lidi ke studiu tohoto krásného, ale náročného oboru,“ říká personální manažerka společnosti FARMAK, a.s., Ing. Jitka Škrabalová. 

Historicky nejúspěšnější ročník 

Soutěž Mladý chemik se pořádá od roku 2012 a zájem o ni každoročně stoupá. Ten letošní byl doslova ohromující. Zcela nečekaně bylo během školních kol testováno 21 913 žáků ze 747 základních škol. Jedná se tak o nejvyšší účast v dosavadní historii projektu Mladý chemik a také o důkaz vzrůstajícího zájmu o obor chemie.  

Letošní 11. ročník už zná své vítěze z regionálního finále

Nejúspěšnějším chemikem v regionu se stal Václav Bureš ze Základní školy Plumlov. Další dvě medailové pozice obsadili soutěžící ze Základní školy Dr. Hrubého, Šternberk, a to Nela Sovová a Petr Oulehla, který byl ze všech nejúspěšnější v praktickém kole. Studenty, kteří se v jednotlivých regionech umístili na prvních dvou pomyslných příčkách, čeká 13. června 2023 celostátní finále. To pořádá Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR a MŠMT. 

Společně s Mgr. Michalem Coufalem, ředitelem Střední školy logistiky a chemie, Olomouc,  za FARMAK, a.s., vítězům blahopřála a předala ceny také Ing. Jitka Škrabalová. „Za celý tým FARMAK, a.s., bych chtěla popřát všem finalistům nejen mnoho úspěchů, ale také skvělých zážitků z finálového klání,“ doplňuje závěrem Jitka Škrabalová. 


FARMAK, a.s., partner soutěže Mladý chemik v Olomouckém kraji

Novinky - výpis všech