CZ EN RU

Jsme součástí Street Art Festivalu

11. 10. 2023

Na sklonku léta proběhl v Olomouci tradiční Street Art Festival, jehož součástí je také společnost FARMAK, a.s. Společnost podpořila vznik streetartových děl nejen formou sponzorského daru, ale je i přímo v centru dění festivalu. Poskytla zeď pro vznik murálu v průmyslovém areálu společnosti v městské části Klášterní Hradisko. Areál FARMAKu se tak řadí k letošní šestici olomouckých lokalit festivalové murálové malby.

 

Po dohodě s organizátory festivalu vzniklo v areálu chemičky dílo berlínského umělce Emila Kartelovice. Jedná se o jeho první murálové dílo v Česku. „V Olomouci i České republice jsem poprvé. Jsem překvapen, jak je areál Farmaku rozlehlý,“ nechal se slyšet Emil Kartelovic, jenž doposud zrealizoval více než třicet velkoformátových maleb a nespočet menších děl na zdech v různých zemích. Průmyslový areál v okrajové části Olomouce, jehož historie chemické výroby sahá do roku 1934, tak získá nevšední propojení moderního umění s průmyslovou výrobou a historií.

Pro murálovou malbu byla vybrána zeď místní trafostanice. „Motiv murálu pro FARMAK jsme s umělcem nijak nekonzultovali, dali jsme mu volné ruce. Malba, která vznikla, je tak pro nás překvapením,“ vyjádřil se k zapojení do projektu streetartového festivalu generální ředitel FARMAKu Miroslav Ulrich. Dílo o rozměru 200 m2, jehož vytvoření zabere přibližně 4 dny, sice nebude přístupné veřejnosti, bude jej však možné spatřit z vlaků projíždějících na koridoru z Prahy do Olomouce. Jde o velmi frekventovanou trať, dílo se tak může těšit velké sledovanosti.


Jsme součástí Street Art Festivalu

Novinky - výpis všech